odsyłacze

 działalność

 publikacje

 dla kandydatów

 studenci

 koło naukowe
"Rosyjskie Horyzonty"

 Koło Naukowe
Współpracy i Dialogu ze Wschodem

 tok studiów

 dla pracowników

 akty prawne, regulaminyNasz adres:
ul. Szturmowa 4
02-678 Warszawa
tel. (+48 22) 55 34 228
fax. (+48 22) 55 34 227
e-mail: ir@uw.edu.pl
sprawy studenckie:
tel./fax (+48 22) 55 34 290
e-mail: dziennerus@uw.edu.pl

Webmaster:
dr Małgorzata Kornacka

Ostatnia aktualizacja:
08.11.2019


AktualnościRozkład zajęć studiów dziennych w semestrze zimowym roku akad. 2020/2021

[Więcej informacji]


Harmonogram rejestracji żetonowych w roku akademickim 2020/2021

Szczegółowy harmonogram rejestracji żetonowych w roku akademickim 2020/2021 zamieszczamy w pliku poniżej.

Harmonogram rejestracji żetonowych

Informacje dotyczące egzaminów z języków obcych

W załącznikach, publikujemy informacje dotyczące organizacji egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2020 zgodnie z ostatnimi decyzjami Rady Koordynacyjnej ds Certyfikacji Biegłości Językowej. Zachęcamy, do zapoznania się z tymi dokumentami. Podstawowym źródłem informacji jest strona Rady Koordynacyjnej: www.certyfikacja.uw.edu.pl, na której ukazują się wszelkie aktualizacje i najnowsze informacje. Tam też znajduje się szczegółowy harmonogram egzaminów.

Infografika

Uchwała w sprawie ustalenia zasad organizacji egzaminów z języków obcych

Harmonogram egzaminów

Harmonogram letniej sesji egzaminacyjnej

Szczegółowy harmonogram letniej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2019/2020 w trybie zdalnym zamieszczamy w pliku poniżej.

Harmonogram sesji (tryb zdalny)

Letnia sesja egzaminacyjna

Decyzją Pani Kierownik jednostki dydaktycznej WLS letnia sesja egzaminacyjna na kierunku studiów filologia rosyjska i studia nad słowiańszczyzną wschodnią, filologia rosyjska odbędzie się w bloku I (tj. 15.06.2020 r. - 5.07.2020 r.)

Więcej

Dzień Otwarty w Katedrze Rusycystyki online

25 kwietnia 2020 r. o godzinie 12.30 zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na Dzień Otwarty w Katedrze Rusycystyki. Podczas spotkania online porozmawiamy o rekrutacji i studiach na kierunku filologia rosyjska. Aby dołączyć do wydarzenia, należy kliknąć link:

https://meet.google.com/anw-fwpr-xpt


Uprzejmie informujemy o możliwości uczestnictwa w kolejnej rekrutacji do programu MOST. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Biura Spraw Studenckich:

http://bss.uw.edu.pl/sekcja-toku-studiow/most/

Zmiana terminu Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Język rosyjski XXI wieku - wartości i przewartościowania"

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa Katedra Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego zmienia termin Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Język rosyjski XXI wieku - wartości i przewartościowania" na dni 15-17 kwietnia 2021 r.

Szczegóły przedstawione są na stronie http://ir.ruszczyzna21.uw.edu.pl


Wykaz zajęć zdalnych w Katedrze Rusycystyki UW (realizacja od 23 marca 2020 r.)

Więcej
Szanowni Państwo!

Drodzy Studenci!

W związku z Rozporządzeniem Rektora UW z 10 marca 2020 uprzejmie informujemy, że do 20 marca 2020 otrzymają Państwo informację, które zajęcia zostaną przeprowadzone w trybie zdalnym od poniedziałku 23 marca 2020.

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem władz rektorskich z 12 marca 2020: https://www.uw.edu.pl/komunikaty-uw-w-sprawie-koronawirusa-sars-cov-2/

Okres zawieszenia zajęć nie jest czasem wolnym od nauki, z wyjątkiem planowej przerwy świątecznej. Część wykładowców zapewne już skontaktowała się z Państwem a nawet odbyła testowe wideokonferencje lub wyznaczyła zadania, stosując inne formy e-learningu. Są to zajęcia równoważne wobec zajęć stacjonarnych, zatem obowiązkiem studentów jest uczestnictwo w nich oraz wywiązanie się z wszelkich zadanych prac. Zajęcia zdalne mogą się rozpocząć wcześniej, tzn. przed 23 marca 2020, o ile wszyscy studenci zostaną poinformowani i wyrażą na to zgodę. Jest to też naturalne w przypadku seminariów dyplomowych, które już dotychczas odbywały się z wykorzystaniem mediów elektronicznych. Gdyby mieli Państwo problemy utrudniające udział w zajęciach zdalnych (zdrowotne, techniczne, sprzętowe itp), prosimy o niezwłoczne poinformowanie wykładowców.

Godziny pracy administracji:

Budynek przy ul. Szturmowej 4 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00,

Dziekanat ds. studenckich jest dostępny dla studentów w godz. 10.00-13.00

Budynek przy ul. Dobrej 55 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-16.00 Dziekanat ds. studenckich jest czynny dla studentów w godzinach 9.00-12.00.

Kontakt osobisty prosimy ograniczyć wyłącznie do spraw, których nie da się załatwić telefonicznie lub mailowo

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.03.2020 r. legitymacje studenckie, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020, zachowują ważność do dnia 31 maja 2020 roku, bez konieczności potwierdzenia ich ważności w sposób określony w § 21 ust. 1.
Katedra Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt.

"Język rosyjski XXI wieku - wartości i przewartościowania"

Konferencja odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2020 roku na Wydziale Lingwistyki Stosowanej. Więcej informacji znajdą Państwo w plikach poniżej.

[Zaproszenie w języku polskim]

[Zaproszenie w języku rosyjskim]


Studenckie Koło Naukowe Dialogu i Współpracy ze Wschodem w Katedrze Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić na

Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową pt. "KINEMATOGRAFIA EUROPY WSCHODNIEJ - historia i perspektywy"

Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2020 r. w Warszawie. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji są proszone o wypełnienie ankiety oraz przesłanie jej do dnia 10 marca 2020 r. na adres: skndiwzw@gmail.com

Więcej informacji znajdą Państwo w zaproszeniu poniżej.

[Zaproszenie w języku polskim]

[Zaproszenie w języku rosyjskim]

[Ankieta PL]

[Ankieta RU]


Wybory 2020 na UW

Wiosną 2020 roku na Uniwersytecie odbędą się m.in. wybory rektora uczelni na kadencję 2020-2024, a także wybory członków Senatu UW. Wcześniej odbędą się wybory członków Kolegium Elektorów, którzy wybiorą rektora. O terminach zebrań wyborczych w poszczególnych okręgach będą informowały właściwe komisje wyborcze.

Informacje na temat terminarza wyborczego, okręgów wyborczych, liczby elektorów reprezentujących poszczególne grupy społeczności akademickiej oraz wszelkich innych kwestii związanych z wyborami publikowane są na bieżąco na stronie: www.uw.edu.pl/wybory-2020-na-uw


Harmonogram zimowej sesji egzaminacyjnej w Katedrze Rusycystyki UW w roku akad. 2019/2020

[więcej informacji]


UW gratuluje Oldze Tokarczuk

Olga Tokarczuk, która 10 grudnia odbiera Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Z okazji wręczenia nagrody na UW odbywa się akcja, której celem jest zachęcenie studentów i pracowników Uniwersytetu do dołączenia do gratulacji składanych Noblistce poprzez sfotografowanie się ze specjalną planszą okolicznością. Akcja będzie prowadzona na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu i w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 55/56. Wszystkie informacje szczegółowe znajdą Państwo w informacji na stronie głównej UW.


Rozkład zajęć studiów dziennych w semestrze letnim roku akad. 2019/2020

[więcej informacji]5 grudnia w godz. od 9.00 do 11.30 w dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące działań zaplanowanych dla Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Sojuszu 4EU+ oraz projektu "Uniwersytety Europejskie". Mogą wziąć w nim udział wszyscy członkowie społeczności UW.

Więcej infromacji znajduje się pod adresem:

https://www.uw.edu.pl/spotkanie-informacyjne-4eu/

Katedra Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pt.

STAROPRAWOSŁAWIE WCZORAJ I DZIŚ III

Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 maja 2020 r. w Warszawie. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji są proszone o wypełnienie ankiety oraz przesłanie jej do dnia 10 marca 2020 r. na adres dr. Adama Jaskólskiego (Katedra Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego): a.jaskolski@uw.edu.pl

Więcej informacji znajdą Państwo w zaproszeniu poniżej.

[Zaproszenie w języku polskim]

[Zaproszenie w języku rosyjskim]

[Ankieta PL]

[Ankieta RU]


Biuro Prasowe UW przygotowało dla studentów I roku przewodnik zawierający najważniejsze informacje na temat uczelni.
Publikację w wersji elektronicznej można pobrać pod adresem: https://www.uw.edu.pl/przewodnik-dla-nowych-studentow-3

Dni adaptacyjne dla studentów i roku stacjonarnych studiów I i II stopnia w roku akademickim 2019/2020

[więcej informacji]


Rozkład zajęć studiów dziennych w semestrze zimowym roku akad. 2019/2020

[więcej informacji]


Harmonogram rejestracji na przedmioty ogólnouniwersyteckie w roku akad. 2019/2020

[więcej informacji]


Harmonogram letniej sesji egzaminacyjnej w Katedrze Rusycystyki UW w roku akad. 2018/2019

[więcej informacji]


Kolejna rekrutacja na Program MOST w roku akademickim 2019/2020. Więcej informacji znajduje się na stronie Biura Spraw Studenckich: http://bss.uw.edu.pl/sekcja-toku-studiow/most/ oraz stronie Programu MOST: http://most.amu.edu.pl/index.php/rekrutacja/rekrutacja-krok-po-kroku.
Utworzenie grupy na Facebooku dla absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
Klub Absolwentów UW otwiera nową platformę komunikacji! Wszystkich absolwentów zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku. Znajdą tam Państwo nie tylko informacje o organizowanych wydarzeniach na UW, ale także najnowsze wiadomości z życia uniwersytetu, ofertę dodatkowych kursów i zajęć oraz zaproszenia do udziału w szeregu uczelnianych inicjatywach.
https://www.facebook.com/groups/absolwenciUW/

Dołącz do oficjalnej grupy studentów UW!
Wszystkich studentów, a w szczególności przyszłych studentów I roku studiów licencjackich i magisterskich, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW na Facebooku.
www.facebook.com/groups/UWstudenci
Powstająca platforma to kanał komunikacji dla społeczności Uniwersytetu, a jej celem jest wymiana informacji o wszystkim, co dotyczy studiowania na UW. To właśnie tu uzyskasz prawidłowe i w pełni merytoryczne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co aktualnie dzieje się na naszej uczelni!

Jesteś Gościem